TENA Lady naisten virtsankarkailusuojat

TENA Lady on sarja naisten virtsankarkailusuojia hyvin lievästä keskivaikeaan virtsankarkailuun.

TENA Lady Normal, Extra ja Super vastaavat tuotteet löytyvät valikoimastamme kuluttajapakkauksia suuremmissa pakkauksissa tuotenimillä TENA Comfort Mini Plus, Extra ja Super.

TuotePisaramerkintäimukyky (ml)Pituus (cm)Kpl/pakkaus
TENA Lady Discreet Ultra Mini1801928
TENA Lady Discreet Mini21702020
TENA Lady Discreet Mini Plus2402616
TENA Comfort Mini Plus33602728
TENA Comfort Mini Extra45003428
TENA Lady Extra Plus56703424
TENA Comfort Mini Super58804330
TENA Lady Maxi7503812
TENA Lady Maxi Night6970396


Tuotteet

TENA Lady Discreet Ultra Mini, 28 kpl pakkaus

4,31 € (alv 24%)
10 kpl
3,59 €

TENA Lady Discreet Mini, 20 kpl pakkaus

4,30 € (alv 24%)
10 kpl
3,60 €

TENA Lady Discreet Mini Plus, 16 kpl pakkaus

4,41 € (alv 24%)
10 kpl
3,76 €

TENA Comfort Mini Plus, 28 kpl pakkaus

7,35 € (alv 24%)
6 kpl
6,37 €

TENA Comfort Mini Extra, 28 kpl pakkaus

8,57 € (alv 24%)
6 kpl
7,43 €

TENA Comfort Mini Super, 30 kpl pakkaus

10,39 € (alv 24%)
6 kpl
9,00 €

TENA Lady Extra Plus, 24 kpl pakkaus

11,50 € (alv 24%)
8 kpl
9,98 €

TENA Lady Maxi, 12 kpl pakkaus

6,93 € (alv 24%)
6 kpl
5,91 €

TENA Lady Maxi Night, 6 kpl pakkaus

3,78 € (alv 24%)
8 kpl
3,21 €

Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Viimeisin muutos 31.7.2019

Tietosuoja

Rekisteröityminen tälle sivustolle on ilmaista ja turvallista. Tietojasi ei anneta muille osapuolille ilman lupaasi. Sivustolla on SSL-sertifikaatti.

Asiakas voi rekisteröityessään, oman tilinsä tiedoissa tai sivuston etusivulla liittyä uutiskirjeen tilaajaksi niin halutessaan. Uutiskirjeen tilaamisen pystyy koska tahansa peruuttamaan uutiskirjeen lopussa olevan linkin kautta.

Lisätietoja tietosuojaselosteessa

Sopimuksen muodostuminen

Pidätämme oikeuden perua tilauksesi koska tahansa. Välillämme ei ole sopimusta ennen kuin tilaus on postitettu. Sopimus muodostuu, kun tilaus on käsitelty ja siirtynyt logistiikan kuljetettavaksi.

Vastuuvapautuslauseke

SSN Trading Oy ei ole vastuussa vammoista, joita tällä sivustolla myytävien tuotteiden väärä käyttö voi aiheuttaa tai jotka syntyvät käytettäessä SSN Trading Oy:n myymiä tuotteita. Ennen 1.8.2019 sama vastuuvapautus on koskenut toiminimeä STP Trading.

SSN Trading Oy ei ole vastuussa mahdollisista häiriöistä verkkosivustossa tai maksuvälittäjien palveluissa.

SSN Trading Oy ei ole vastuussa tuotteiden saatavuusongelmista, tuotemuutoksista tai toimittajien toimituspuutteista.

SSN Trading Oy ei ole vastuussa toimitusviivästyksistä, jotka johtuvat kuljetusyritysten ongelmista tai heidän tekemistään virheistä.

Toimitustapa, -aika ja -kustannukset

Tietoa toimitustavoista

Tuotteet toimitetaan neutraaleissa pahvilaatikoissa tai postituspusseissa. Pakettikortteihin merkitään lähettäjäksi yritysnimemme SSN Trading Oy

Lähetykset käsitellään tilauspäivänä tai tilausta seuraavana arkipäivänä niiltä osin, kun tuotteet löytyvät varastosta. Käsittelystä lähetetään asiakkaalle sähköpostilla ilmoitus ja käsittelyä seuraa paketin siirtäminen kuljetukseen valitulla toimitustavalla.

Kokonaistoimitusaika on 1-5 arkipäivää toimitustavasta riippuen. Ilmoitamme sinulle mahdollisista tiedossamme olevista viiveistä, mikäli sellaisia ilmaantuu.

Mikäli tuotteita tilataan yli varastosaldon, niin lähetämme puuttuvat tuotteet jälkitoimituksena ilman lisäkuluja. Ilmoitamme tilaajalle, jos tuotteiden saatavuudessa on ongelmia ja toimitusaika venyy yli ilmoitetun.

Tehdyn tilauksen voi myös noutaa varastomyymälästämme sen aukioloaikoina tai erikseen sovittuna aikana, kun toimitustavaksi on valittu nouto.

Maksutavat ja maksutapakustannukset

Tietoa maksutavoista

Hyväksymällä nämä toimitusehdot hyväksyt myös ylläolevan linkin takaa löytyvät tilauksen maksuun käytetyn maksutapavaihtoehdon erityspiirteet.

Ilmaiset maksutavat verkkokaupassamme ovat Checkout, PayPal ja tilisiirto.

Postiennakko ja lasku ovat maksullisia maksutapoja.

Varastomyymälässä voi maksaa käteisellä tai kortilla. Minimiostos myymälässä on 20 €.

Tuotteiden hinnat ja kuvaukset

Tällä verkkosivustolla esitetyt hinnat ovat voimassaolevat hinnat. Emme ota vastuuta muualla mahdollisesti ilmoitetuista vääristä hintatiedoista. Pidätämme oikeuden hinnan muutoksiin.

Tuotteet tai pakkaukset voivat olla hieman erilaisia verrattuna tuotekuvauksiimme.

Pidätämme oikeuden korjata hintaa tilauksen jälkeen, mikäli hinnoittelussa on tapahtunut selkeästi virhe ja hintaa voidaan pitää poikkeuksellisen alhaisena yleiseen hintatasoon nähden.

Kaikkiin hintoihin sisältyy arvonlisävero 24 % paitsi, jos asiakas on kirjautunut sisään asiakastiedoilla, jotka viittaavat EU:n ulkopuolelle (Ahvenanmaa).

Peruutukset, palautukset ja vaihdot

Tietoa palautuksista

Hyväksymällä nämä käyttöehdot hyväksyt myös ylläolevan linkin takaa löytyvät palautusohjeet ja palautukseen liittyvät rajoitukset.

Voit peruuttaa koko tilauksesi tai palauttaa yksittäisiä tuotteita 14 päivän kuluessa siitä, kun olet vastaanottanut tilauksen viimeisenkin tuotteen. Tuotteiden palauttaminen on ilmaista.

Toivomme, että ilmoitat meille peruutuksesta, palautuksesta tai vaihdosta joko tilauksen mukana tulevalla lomakkeella, sähköpostitse tai sivun oikean alalaidan chatin kautta.

Noutamattomasta postiennakkopaketista seuraa välittömästi pysyvä postiennakkokielto.

Vialliset tuotteet ja laatupoikkeamat

Jos tuotteet ovat vahingoittuneet kuljetuksessa, niin ota yhteyttä asiakaspalveluun.

Tuotteillamme ei ole takuuta. Noudatamme kuitenkin hyvää kaupankäyntitapaa, eli pyrimme löytämään kompromissin tilanteessa, jossa tuotteessa on ollut selkeä laatuvirhe, joka tulee ilmi pian kaupan jälkeen.

Mahdollisen laatuongelman tapauksessa asiakkaan tulee ilmoittaa laatuongelmasta viipymättä asiakaspalveluumme ja kuvailla ongelma tarkasti valokuvien kera. Tämän lisäksi kaikki vialliset käyttämättömät tuotteet tulee palauttaa välittämästi jatkotutkimuksia varten.

Mikäli todisteita laatuongelmasta ei esitetä ja tuotteita ei palauteta, niin kieltäydymme hyvittämästä tuotteita.